Az intenzív tetőkertek automata öntözése szükségszerű, nem opcionális feladat. Az ültetőközeg nedvességtartalmának biztosítására nem elegendő a drénlemezben visszatartott csapadékvíz mennyisége, folyamatos utánpótlás biztosítása szükséges.
Az intenzív tetőkertek minimum 20 cm tetőkerti közeggel borítottak, de ebben az esetben csak gyep vagy évelőágyások alakíthatóak ki rajta. Az általános a 40-200 cm közegvastagság, amiben lehetséges cserjék és fák ültetése is. Fákat gyakran helyezünk el un. mikrodombokban, hogy ezzel is nagyobb teret biztosítsunk a gyökérzóna fejlődésének. Természetesen intenzív zöldtetőre nem lehetséges minden hazánkban megélő fatípus ültetése, a kifejlett fa mérete és a gyökér agresszivitása determinálja a taxonok választékát. A fák ültetését a fejlett zöldtetős kultúrával rendelkező országokban már kizárólag felszín alatti gyökérrögzítő és stabilizáló rendszer segítségével telepítik, a karózás nem hatékony és hosszútávú megoldás. Hazánkban talajszint alatti gyökérstabilizált fakikötési rendszer is elterjedőben van: ilyen rendszerek segítségével épültek már a Corvin Sétány, a Metrodom Panoráma, az Etele Pláza és a Szervita Square tetőkertjei.
Az intenzív zöldtetők rendszeres és az extenzív tetőkhöz képest nagy (intenzív) ápolási igényűek. A karbantartási munka mennyisége megegyezik a hagyományos kertekével.
Az intenzív zöldtetők bekerülési költsége relatív magas a hagyományos kertekhez képest, hiszen speciális rétegrendre épülnek és az anyagokat vertikálisan kell mozgatni. A lehetőségek tárháza és a végeredmény azonban biztosan állítjuk megéri az áldozatvállalást!